Sport i zdrowe odżywianie

Kategoria: Sport Opublikowano: środa, 30 sierpień 2017 Super User

rower z warzywCo poniektórzy uważają, że życie jest zbyt krótkie, by się zdrowo odżywiać. Pozostali wszelako ustanawiają sobie okropne diety i tylko wkurzają brakiem efektów czy też tak zwanym efektem jojo. Rzeczywistość jest jednakowoż taka, iż aby zachować zdrową sylwetkę nie trzeba się specjalnie starać. Wystarczy zmodyfikować trochę nawyków i zacząć więcej się ruszać.

Rzecz jasna jeżeli ktoś oczekuje nadzwyczajnych rezultatów w odchudzaniu, albo z jakichś względów zależy mu na błyskawicznej redukcji masy ciała, wszystkie zamieszczone poniżej stwierdzenia stracą aktualność. Nawet jednakże lekarze nie zalecają ambitnych diet. Ekspresowe chudnięcie potrafi również oznaczać uwolnienie z organizmu pożytecznych mikroelementów, a także zwykle kończy się równie szybkim powrotem do wcześniejszej wagi. Co w takim razie warto zrobić? Przedyskutować swoje nawyki żywieniowe oraz styl życia a także nakręcić na sukcesywną utratę kilogramów. Nauczmy się wytrwałości. Jeśli będziemy odchudzać się jeden kilogram miesięcznie, może się to wydawać niezbyt dobrym efektem. Lecz popatrzmy na to w dłuższej perspektywie. 1 kg miesięcznie to dwanaście kilogramów na rok. Natomiast to już - nie zaprzeczycie - nieprzeciętny efekt.

sport i zdrowieCo w związku z tym wskazane jest zrobić? Po pierwsze jeść mniej. Ot i cała filozofia. Można przyjąć sobie prostą regułę - zacząć konsumować trzy czwarte swojej typowej porcji. Wbrew pozorom łatwo sobie wyimaginować, jak dużo zjedlibyśmy w normalnej sytuacji. Nałóżmy sobie na talerz stosownie mniej. Nie będziemy głodować, a rezultaty okażą się fenomenalne. Sprytnym trickiem wydaje się dodatkowo jedzenie z mniejszych talerzy. Przechytrzymy nasz mózg i szybciej się nasycimy. Nauczmy się również jeść powoli. W mózgu człowieka znajduje się specjalny ośrodek odpowiedzialny za sytość i aktywuje się on dopiero po około 10 minutach. To z tej przyczyny tak trudno się najeść artykułami z McDonalda. Pożeramy je ekspresowo a sytość odczuwamy dopiero po zjedzeniu zdecydowanie zbyt wiele...

Wskazane jest także wyszukiwać nowych smaków i dań. Internet pełen jest witryn z przepisami, toteż znalezienie adekwatnego, zdrowego przepisu to kwestia maks paru minut pracy. Korzystajmy dodatkowo z dobrodziejstw współczesnych czasów. Tak wiele wybornych potraw można zamówić. Oczywiście zamawianie jedzenia kojarzone jest z pizzą, gyrosem bądź pozostałymi świństwami. Ale przecież jak wiele jest lokali (przynajmniej w większych miastach), jakie oferują zdrowe czy też nawet wegańskie posiłki!

Należałoby zainteresować się choćby sushi. Jest to jedno spośród moich aktualnych odkryć. Rześkie danie, niezbyt kaloryczne, a jakie pyszne! Oczywiście wielu mieszkańców naszego państwa podchodzi nadal do sushi raczej nieufnie. W którym lokalu złożyć zamówienie? Co jeśli będzie nieświeże? Jakie danie wybrać? Posiadam na to 2 proste metody. W pierwszej kolejności - popytajmy przyjaciół. To zawsze najlepsza rekomendacja i gwarancja, iż pozostaniemy zadowoleni. Po wtóre - czytajmy komentarze w sieci. Jeśli dana lokalizacja na portalu typu pyszne.pl posiada wieleset ocen oraz średnią 4,5/5, po prostu musi być profesjonalna w tym co robi. Parę komentarzy można podrobić, lecz nie tak dużą ilość. Ja posiadam paru dostawców, których uwielbiam i powiem Wam otwarcie - ani razu po sushi jeszcze mnie nawet żołądek nie rozbolał (a to u mnie nagminne). Nie mówiąc już o jakichś poważniejszych powikłaniach. Naprawdę polecam ten posiłek.

I jeszcze jedna, równie ważna kwestia - ruszajmy się. Bez wątpliwości najlepsze efekty zapewnia regularne bieganie czy też pływanie. Dla wielu ludzi to jednak nuda. Doskonale to rozumiem. Ale przecież - przypominam o tym znowu - żyjemy w 21 wieku i hamuje nas wyłącznie wyobraźnia. Uwielbiasz piłkę? Znajdź w internecie ekipę do gry. Wypatrujesz czegoś nowego? Idź na squasha. Nie multiplikuj wymówek, tylko zacznij się ruszać!

To kilka drobnych porad, natomiast na ów temat można by napisać całą książkę. A Wy jakie posiadacie sposoby na zachowanie zdrowej sylwetki? Dajcie znać w komentarzu.

Odsłony: 780