Przygotowania do festiwalu muzycznego

Kategoria: Rozrywka Opublikowano: czwartek, 12 lipiec 2018 Super User

Muzyka, światła, niekończąca się impreza, pot ze zmęczenia, kolorowe stroje, popularne zespoły ponad tłumem – niesamowita przygoda, trwająca kilka nocy. W ten sposób przedstawia się obraz każdego festiwalu muzycznego – tak w naszym kraju, jak i w każdym innym państwie.


Każdy, nieważne, ile ma lat, choćby odrobinę spragniony wrażeń, powinien wybrać się na letni festiwal muzyczny. Jeśli ktoś do tej pory nie był, powinien pamiętać, że jak choć raz pojedzie, to do końca życia tego robić nie przestanie. Pierwszy krok jest zazwyczaj stresujący, ponieważ nawet na kilkudniową zabawę powinno się odpowiednio przyszykować.


Przede wszystkim zorganizować trzeba miejsce, gdzie będziemy spali. Najczęściej zdarza się, że inicjatorzy eventu sami proponują nocleg, czyli zwykle pole namiotowe. Taka opcja jest najwygodniejsza, między innymi przez niedaleki dystans od scen festiwalowych, jak również dzięki niskiej cenie.


Wybierając pole kempingowe, nie obejdzie się bez posiadania swojego namiotu, śpiwora oraz specjalnej maty, czyli pianki, pełniącej funkcję materaca, dzięki której kamienie i kijki nie będą kłuły podczas snu, a także która izoluje od zimnej ziemi.


Poleca się zabrać też powerbanka, ponieważ na polu namiotowym nie ma prądu, a telefon z pełną baterią warto przy sobie mieć, podobnie jak latarkę, na przykład w nocy, gdy przyjdzie potrzeba na znalezienie toalety. Na koncertach udostępniane są tymczasowe ubikacje, w których prawie nigdy nie ma ręczników papierowych, warto więc mieć ze sobą chusteczki.


Gdzie podczas festiwalu trzymać cenne przedmioty? Najbezpieczniej przy sobie. Warto kupić niewielką nerkę, w której będzie miejsce na telefon, dokumenty, kartę.


Rozmyślając nad tym, co założyć, powinno się wziąć pod uwagę, że najlepiej, by strój był wygodny. Owszem, w przypadku upału nie trzeba się przejmować, lecz pogoda potrafi zaskoczyć, lepiej więc być przygotowanym na ulewę i chłodne dni.


Tak przedstawiają się najważniejsze rady na właściwe przygotowanie do festiwalu. Po dotarciu na miejsce najczęściej dostaje się tasiemki na nadgarstek i plan eventu. Przed nami początek festiwalowej przygody.

Odsłony: 1658