Exit room – na każdą okazję

Kategoria: Rozrywka Opublikowano: środa, 12 kwiecień 2017 Super User

exit room

W ostatnim czasie, bardzo dużą popularnością cieszą się Exit roomy. Jest to świetna zabawa, która pozwala rozwijać pracę w grupie oraz rozwiązywanie zagadek pod presją czasu. Warto się tam wybrać w grupie najbliższych znajomych lub rodziny. Można też zorganizować tam imprezy np. urodziny, a dzięki temu, że w większości tego typu miejsc jest kilka pokoi – zagadek więc można się tam też wybrać w większej grupie.

Ostatnio bardzo modne stało się organizowanie wieczorów panieńsko kawalerskich w exit roomach. Szczególnie, jeżeli są to kameralne przyjęcia. Często zgłaszają się dwie drużyny, jedna ze strony przyszłej Panny Młodej, a druga Pana Młodego i dzielą się na dwa pokoje, a następnie ze sobą rywalizują, komu pierwszemu uda się rozwiązać zagadkę ukrytą w tajemniczych pokojach. Po wyjściu z pokojów przyszli małżonkowie mogą iść dalej świętować ostatnie dni swojej wolności i świętować zwycięstwo.

przeklęty pokój

Pokoje zagadek to też świetna zabawa dla fanów seriali kryminalnych – w każdym pokoju, tak jak w każdym odcinku jest inna zagwozdka. Dzięki takiej zabawie można się poczuć niczym Sherlock Holmes i Watson. Co więcej ceny w takich pokojach za osobę, są porównywalne do cen biletów kinowych, a jest to atrakcja, która sprawi, że będziemy musieli wytężyć swoje umysły, ale też będziemy się świetnie bawić. Ważne jest też to, że nie każdej grupie udaje się rozwiązać zagadkę w określonym czasie więc jeżeli nam się uda, to możemy być z siebie dumni.

Podczas tego typu zabaw możemy się też dowiedzieć czegoś więcej na temat współuczestników. W pokojach zagadek jest wiele zadań, które wymagają różnych umiejętności od uczestników i wtedy okazuje się, kto z naszych znajomych jakie ma umiejętności. Exit roomy coraz częściej też są wykorzystywane w celach integracyjnych. Wiele firm wykupuje pokoje dla swoich pracowników, którzy później losują do którego pokoju trafią. Dzięki temu pracodawca może wymieszać pracowników szeregowych z pracownikami wyższego szczebla, czy też biurowymi. To pozwala się lepiej poznać w ramach danej organizacji co przekłada się na relacje w pracy. Jak więc widać exit roomy są dla każdego i na każdą okazję.

Odsłony: 2305