Zdrowe i bezpieczne ferie

Kategoria: Zdrowie Opublikowano: środa, 07 luty 2018 Super User

ferieZa każdym razem gdy wyjeżdżamy na wakacje, musimy to uprzednio uplanować. Bardzo ważny jest kierunek naszych wojaży - dzięki temu wiemy jakim środkiem transportu możemy tam dojechać jak i ile spakować.

Jeżeli zdecydujemy, iż jedziemy naszym autem, to wiemy, iż możemy ładować walizki bez limitów wagowych - ale też bez przesady.

Zawsze przed takim wyjazdem nadzwyczaj istotne jest, aby zrobić listę rzeczy do wzięcia. Wydaje się to niezwykle ważne, ponieważ to, iż podróżujemy własnym transportem nie oznacza, iż powinniśmy zabrać wszystko co nam tylko nadejdzie na myśl. Należałoby w takim przypadku porządnie rozważyć listę jak i zapakować wyłącznie te rzeczy, które faktycznie będą nam potrzebne.

Nadzwyczaj istotne jest też to, abyśmy właściwie przygotowali nasze auto do wycieczki. Należałoby więc przed wyjazdem, wybrać się do sprawdzonego warsztatu oraz ocenić, czy wszystko jest w porządku. Powinno się to poczynić adekwatnie w porę, aby w razie czego mieć czas na naprawy przed wyjazdem. Jest to ogromnie istotne dla naszego stanu bezpieczeństwa, ale też dla spokojnego wyjazdu. Nie ma bowiem nic straszniejszego niż nieplanowane wydarzenie, które może nam popsuć urlop. Sporo „niespodzianek” mogą nam na ostatnią chwilę sprawić samochody francuskie. Dlatego też planujmy z wyprzedzeniem!

Urlop taki należy również przemyśleć w kwestii trasy, którą wybierzemy, jak również w jaki sposób się podzielimy - czy będzie jeden kierowca, czy też zamierzamy jechać na zamiany. Jeżeli wybierzemy tą drugą alternatywę to warto jest też rozważyć, gdzie kierowcy są w stanie się zmienić. Możemy również oczywiście przewidzieć przerwy, czerpiąc z tego iż podróżujemy własnym autem oraz zwiedzić przy okazji lokalizacje, które będziemy omijać.

rodzina na feriach zimowych

Pamiętajmy też, że ferie to świetny czas, by podreperować nasze zdrowie i formę. Może zatem warto wybrać się w góry? Czy to na narty, czy żeby tylko pospacerować. Nie dopuśćmy do tego, by dzieci (a my razem z nimi) przesiedziały cały ten czas przed komputerem albo telewizorem!

Odsłony: 1394