Otaczanie się dziełami sztuki – pozytywne dla zdrowia

Kategoria: Zdrowie Opublikowano: czwartek, 18 październik 2018 Super User

sztuka wdomuWybór wystroju wnętrza, w jakim się mieszka, oddziałuje na humor. Z tego względu właśnie mówi się, iż należy rozsądnie dobierać barwy tapety. Pomarańczowa tapeta może wywoływać złość, nieświadomie drażnić i także doprowadzać do złego humoru. Z kolei ciepły zielony relaksuje, szarość, podobna jak ta uzyskana podczas wykończenia wnętrza betonem dekoracyjnym zdaje się być nieangażująca emocjonalnie.

Oczywistym jest, iż barwy oraz ich nasycenie posiadają na odbiór wnętrza, w którym się znajdujemy, na atmosferę oraz emocje. Nieistotne, że znane nam mieszkanie zrobiono w stylu industrialnym, kolonialnym, klasycznym. Za każdym razem należy się zastanowić: co jeszcze, oprócz barwy ścian i stylu art deco lub minimalistycznego, może wpłynąć pozytywnie na nasz humor?

Twórczość artystyczna! Ta zawsze bywa rozwiązaniem problemów. Powieszony malunek, na przykład na ścianie wykończonej betonem architektonicznym w pomieszczeniu w stylu industrialnym, przestaje być widziany wyłącznie jak dekoracja. Spoglądanie na niego może skłaniać do refleksji. Zrobienie sobie pauzy w trakcie dnia, aby popatrzeć na zawieszone lub postawione w pokoju dzieło sztuki, to idealny pomysł na odprężenie zmęczonego długą pracą umysłu. Odpowiednio wybrany obraz, uwielbiany przez domownika oraz kojarzony z dobrymi wspomnieniami i odbierany z odrobiną sentymentu, może oddziaływać kojąco dla nerwów.

Zobacz również - https://www.modernconcrete.pl/wyciszenie-mieszkania-czyli-jak-zapewnic-sobie-i-sasiadom-bloga-cisze/

relacje rodzinneW związku z tym, iż to w ostatnich latach to stres bywa prowokatorem wszelkich chorób, kłopotów z zachowaniem równowagi psychicznej, psuje relacje rodzinne oraz prowadzi do nerwicy bądź depresji – każda próba pozbycia się go staje się dobrym rozwiązaniem. Jeżeli obcowanie ze sztuką rozładowuje napięcie, można zatem powiedzieć, iż bywa to po prostu dobre dla zdrowia.

Nie można więc lekceważyć faktu, iż wygląd naszego mieszkania wpływa na fizyczne i psychiczne zdrowie. Dzieła sztuki to przecież nie są jedynie staroświeckie malowidła lub niegustowne rzeźby. Przy każdego rodzaju wykończenia domu dobrać można idealny obraz lub posąg. Przykładowo do betonu dekoracyjnego, który jest szary i w stylu industrialnym, również można wybrać z łatwością idealne dzieło sztuki. Zresztą, beton ozdobny, jak sama nazwa wskazuje, sam z siebie pełni funkcje dekoracyjne.

Odsłony: 1787