Sport i dieta - podstawa zdrowia

Kategoria: Zdrowie Opublikowano: środa, 07 październik 2020 Super User

zdrowe 05Ruch to zdrowie - nie trzeba tego nikomu tłumaczyć. Jednak równie ważne dla stanu zdrowia jest zbilansowanie diety, aby dostarczać wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Jakie dania można przyrządzać, aby być zdrowym - szczególnie kiedy uprawia się sport?

Po pierwsze: dobrze odwiedzić dietetyka, który skieruje na różne badania. Część może przeprowadzić od razu, jeśli ma w gabinecie przykładowo aparat do mierzenia cholesterolu albo ciśnieniomierz. Na marginesie: taki ciśnieniomierz nadgarstkowy dobrze mieć również w domu, by móc na własną rękę kontrolować swoje ciśnienie i zależnie od indywidualnych tendencji dobierać właściwe posiłki. Dietetyk wskaże, jak ułożyć menu, przekaże także pakiet rad do wykorzystania później - do samodzielnego przygotowywania posiłków i wyboru dań poza domem, przykładowo w restauracji.

Do bilansowania posiłków może przydać się waga łazienkowa elektroniczna. Część ma dodatkowe opcje, które upraszczają dobór konkretnych witamin i minerałów w posiłkach. Nie można także zapomnieć o różnego typu dolegliwościach, które potrzebują dbałości o dietę. Ważne są nie tylko mikroelementy i witaminy, lecz też indeks glikemiczny. I gdy cierpi się na tego typu chorobę, nie wolno zapominać o wyposażeniu domowej apteczki w igły do insuliny. Nie tylko apteczki - igły insulinowe trzeba trzymać zawsze pod ręką, szczególnie przy posiłkach poza domem. Co ważne, takie dolegliwości wymagające specjalnego menu nie wymuszają rezygnacji z treningów. Nic bardziej błędnego - ruch to zdrowie zawsze. Wiadomo, zdarzają się momenty, w których należy mieć na kończynie bandaż kompresyjny lub decydować się na konkretne zestawy ćwiczeń czy tylko chodzić na spacery, mimo wszystko jakiś sport przynosi korzyści.

zdrowe 07Trzeba także dostarczać organizmowi sporo płynów. Jak uprawia się sporty, może się przydać kubek niekapek ze słomką, Który sprawdza się także w ruchu. Spożywanie właściwej ilości wody jest kluczowe. Niezależnie od ułożonej diety - o tym z pewnością nie można zapominać.

Odsłony: 943