Sportowe filmy i seriale

Kategoria: Sport Opublikowano: wtorek, 28 sierpień 2018 Super User

film o sporcieSport to popularny temat, który również jest brany na tapetę przez twórców filmów, a także autorów książek. Daje bowiem spore pole do popisu. Najczęściej tego typu dzieła traktują o przezwyciężaniu przeciwności losu i ostatecznym zwycięstwie – jeśli nawet nie faktycznym pojawieniu się na podium, to przynajmniej zwycięstwie moralnym. Dziś małe zestawienie najciekawszych tytułów związanych z tym tematem.

Moje pierwsze wspomnienie, jeśli chodzi o filmy sportowe, to produkcja o tytule Reggae na lodzie, będąca opartą na faktach historią drużyny bobslejowej z Jamajki. Świetny temat dla amerykańskiego filmu – w końcu twórcy z tego państwa uwielbiają historie na zasadzie – ktoś kontra cały świat. W tym przypadku to nie jedna osoba, a cały team. Ale schemat taki sam jak zawsze. I Jamajczycy – mimo że nie zdobyli medalu, zasłużyli na szacunek całego świata. A przynajmniej tak mi się wydaje, że tak to było. Film jest z 1993 roku, mogę już dobrze nie pamiętać :) Swoją drogą – mimo że całość brzmi trochę kiczowato – jest to całkiem zacna produkcja.

motywujące filmy sportowe

Brakuje mi jednak większej ilości filmów i seriali związanych ze sportami zimowymi. A przynajmniej ja takich nie znam za wiele. Narty to jednak moja pasja, więc żałuję, że ten temat nie jest jakiś bardzo chwytliwy. Swoją drogą, bardzo mnie cieszy, że sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami. Oczywiście są miejsca, w których można pozjeżdżać latem, ale generalnie – to już nie to samo. Narty kojarzą się z zimą. Jakiekolwiek próby przechytrzenia systemu w tym zakresie mnie nie przekonują. W zimie jednak nie zawsze jest śnieg – powiecie. Oczywiście, ale tak naprawdę w XXI wieku ten naturalny nie jest już potrzebny. Na zachodzie większość stoków jest naśnieżanych. A jeśli chcemy pojeździć w Polsce lub Czechach czy Słowacji, z pomocą przychodzą nam kamery na stokach. To bardzo ułatwia życie i podejmowanie decyzji wyjazdowych. Możemy sobie wejść na stronę, gdzie takie kamery się znajdują i podglądać, jakie panują tam warunki narciarskie. Warto korzystać z takich dobrodziejstw. Wiele stron prezentuje też aktualne warunki pogodowe. Warto również czytać blogi dotyczące narciarstwa. Można się z nich wiele dowiedzieć.

Wracając do filmów sportowych, moim ulubionym jest Coach Carter. Może dlatego, że oprócz nart lubię koszykówkę, ale przede wszystkim ze względu na niesamowitą rolę Samuela L. Jacksona. Jeśli nie znacie, najwyższy czas nadrobić tę zaległość.

Odsłony: 2089