Sportowcy przed ołtarzem: jak poradzić sobie z kontuzją przed weselem?

Kategoria: Sport Opublikowano: wtorek, 13 sierpień 2019 Super User

ślub sportowyJest super, jeśli razem z partnerem czy partnerką dzielicie sportową pasję. Może jednak pojawić się problem, gdy któres z was dozna kontuzji tuż przed ślubem... Poniektórym trudno przychodzi rezygnacja z zajęć sportowych nawet przed tak znaczącym dniem, co w następnej kolejności może spowodować kontuzję, a ta - przewlekły ból. Szczęśliwie nie ma potrzeby przekładania ślubu. Obecnie leczenie bólu to nie problem.

Po pierwsze od razu odwiedź swego lekarza sportowego, który przypuszczalnie zleci ci rehabilitację. Już tylko to powinno sprowadzić ulgę, ale niewykluczone również, że trzeba będzie zrealizować leczenie bólu dodatkowo. Metodę leczenia wybiera się w zależności od miejsca urazu - niektóre urazy nie potrzebują specjalistycznego leczenia, np. przy lekko skręconej kostce wystarczy tylko trochę relaksu. Kiedy uraz jest poważniejszy i daje ci się we znaki np. ból barku lub ból biodra i nie możesz przez to zwyczajnie funkcjonować (a co dopiero mówić o pląsach na własnym ślubie), to śmiało wskazane jest poszukać centrum leczenia bólu. To specjalistyczne przychodnie, które mają zadanie ułatwić życie ludziom cierpiącym z powodu bólu.

rehabilitacja02Zależnie od typu twojego rodzaju dobiorą ci trafną terapię. Jednym z takich sposobów jest akupunktura (istotnie, to naprawdę przynosi ulgę!), ale stosuje się także inne metody. Kriolezja opiera się na zamrożeniu nerwu, przez co przestaje się odczuwać ból,. Termolezja natomiast to metoda wykorzystująca ciepło pochodzące z fal radiowych. Każda z tych metod jest dobierana indywidualnie - żeby uzyskać optymalny rezultat. Klinika leczenia bólu w pierwszej kolejności przeprowadzi dokładny wywiad i da skierowanie na badania, a wówczas zasugeruje odpowiedni sposób leczenia.

 

Niczym się więc nie przejmuj - nawet jeżeli wesele zbliża się wielkimi krokami, a ty nie możesz się schylać przez ból kręgosłupa. Leczenie umożliwi ci przeżyć tę wielką imprezę bez żadnych słabości. No, chyba że dasz się za mocno ponieść - ale wówczas możesz czuć złość wyłącznie na siebie ;).

Odsłony: 1779