Aktywnie po lesie?

Kategoria: Sport Opublikowano: czwartek, 07 kwiecień 2022 Super User

woman g9d40bdb8d 640Zapewne każdy z nas pamięta z dzieciństwa grę w podchody. To idealny pomysł na zabawę na łonie natury i spędzenie czasu razem z bliskimi. Co więcej, gra w podchody rozwija pomysłowość, zapewniając świetny trening dla umysłu.

Na czym polega gra w podchody?

Podchody to gra znana starszym i młodszym. Jej reguły są proste. Zawodnicy dzielą się na dwie grupy. Pierwsza ucieka, a zadaniem drugiej jest jej złapanie. Drużyna uciekająca pozostawia ślady stanowiące wskazówkę dla rywali, a także rozmaite wyzwania oraz zagadki. I właśnie tu ma początek najfajniejsza część gry, wymagająca od graczy wykazania się bystrością i pomysłowością.

Reguły zabawy w podchody nie mają sztywnego charakteru. Można je dowolnie zmieniać, w zależności od wieku i możliwości graczy, a także liczby osób należących do drużyn. Ważne jest też miejsce zabawy. W podchody możemy bawić się praktycznie na każdym terenie, czy to na osiedlu, czy na boisku. Zdecydowanie jednak najwięcej frajdy gra ta sprawia w otoczeniu przyrody.

Aktywność na łonie natury

Zabawa w podchody to wspaniała alternatywa dla spędzania czasu przed monitorem laptopa. Szczególnie że coraz więcej dzieci od aktywności na zewnątrz, woli tablet lub smartfon. Tymczasem zabawy typu podchody ułatwiają rozwój motoryki, zwiększając tym samym kondycję fizyczną. Co więcej, czas spędzany na łonie natury pobudza ciekawość dziecka, jednocześnie pomagając otworzyć się na zjawiska przyrodnicze.

Trening dla umysłu

field g927b1d794 640Gra w podchody to wspaniała zabawa, która niesie ze sobą wiele pożytku dla graczy. Służy wyostrzeniu spostrzegawczości i wyzwala pomysłowość. Tak samo grupa uciekająca, jak również druga, musi bowiem wykazać się sprytem. Zabawa uczy także logicznego myślenia oraz reguł zdrowej rywalizacji.

Podchody nie wymagają żadnych większych przygotowań. Użyć można niemal wszystko, co znajduje się w danym momencie pod ręką. Przydać może się kłębek sznurka, mazaki, papier, węgiel, a także zwykłe kijki, które można użyć do stworzenia znaków dla drużyny przeciwnej. Zabawa stwarza okazję do uwolnienia zasobów kreatywności, a jednocześnie spędzenia razem czasu. Nie zapominajmy też o świetnej przygodzie!

Odsłony: 351